Elektroniczne Dzienniki
dla szkół języków obcych
Elektroniczne Dzienniki
dedykowane dla Twojej placówki

Często zadawane pytania

Aplikację rozwijamy od 2003 roku. Pomimo prowadzenia niezliczonej ilości rozmów z przedstawicielami szkół, urzędów, a także rodziców, do dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich Państwa pytań. Na tej stronie będziemy umieszczać te najważniejsze, nie omówione w innych miejscach, a równie ważne.

Podstawowe pytania dotyczące prowadzenia elektronicznego dziennika

Pytanie: Czy w aplikacji mogę wprowadzać obecność lub tematy lekcji?
Odpowiedź: Tak, mogą Państwo wprowadzać zarówno obecności jak i tematy lekcyjne.

P: Czy muszę być informatykiem, aby korzystać z dziennika?
O: Nie! W żadnym wypadku. Do obsługi aplikacji niezbędne są jedynie podstawowe umiejętności obsługi komputera, korzystania z Internetu, przeglądarki internetowej, drukowanie.

P: Czy dane zapisane w dzienniku są bezpieczne? W jaki sposób elektroniczne dzienniki gwarantują bezpieczeństwo danych? Czy są one zabezpieczone przed skasowaniem?
O: Proszę się zapoznać z informacjami na stronie bezpieczeństwo danych w aplikacji.

P: Czy wprowadzanie danych do dziennika wiąże się z dużym nakładem niepotrzebnej pracy?
O: Ideą elektronicznego dziennika jest zastąpienie tradycyjnego, "papierowego" dziennika. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż szybka migracja z jednego rozwiązania na drugie może okazać się zbyt dużym przeskokiem. Dlatego też, proponujemy na początek korzystanie z dwóch form rejestracji postępów uczniów. Nie mniej jednak i w tym przypadku, pomimo wprowadzania drugi raz tych samych danych, nie wykonujemy pracy na marne. Aplikacja wyręczy nas w wielu czasochłonnych czynnościach, na przykład: tworzeniu zestawień, karteczek na zebrania czy druku świadectw.

P: Czy rodzice mają wgląd w oceny swoich dzieci? Do jakich danych mają dostęp?
O: Jeśli dane będą już wprowadzone w systemie, warto umożliwić podgląd postępów w nauce rodzicom. Oczywiście jest możliwość wyłączenia tej opcji. Oparta jest ona na osobnym trybie dostępu. W przypadku wykorzystania tej opcji, każdy rodzic otrzymuje dane dostępowe (unikalne) i na ich podstawie system udostępnia dane dziecka (jedynie do podglądu, rodzic nie ma możliwości ich modyfikacji).

P: Czy e-dzienniki.net posiadają możliwość wypełniania ocen/obecności na kartach, a następnie poprzez automatyczne skanowanie importowanie ich do systemu?
O: Nie. Nasz system nie posiada takiej możliwości. Konkurencyjne produkty chwalą się takimi rozwiązaniami, jako systemy wyższej generacji. Wprowadzenie takiego rozwiązania mija się jednak z celem i z ideą każdego elektronicznego dziennika, a dodatkowo zwiększa niepotrzebnie koszty (zarówno wdrożenia jak i użytkowania).

P: Czy istnieje wersja demonstracyjna aplikacji?
O: Tak. Nie jest ona jednak publicznie dostępna. Prosimy o kontakt w celu ustalenia najważniejszych informacji, wtedy również przekażemy dane do przykładowego systemu.

porównywarka ofert grupowych elektroniczny dziennik przedszkola dziennik elektroniczny marketing sms proweb