Elektroniczne Dzienniki
dla szkół języków obcych
Elektroniczne Dzienniki
dedykowane dla Twojej placówki

Wirtualny dziennik – czy to możliwe?

W XXI w okazuje się, że tak. Przez dziesiątki lat papierowy dziennik był jedynym i niepodważalnym źródłem ocen i frekwencji ucznia. Wizja całkowitego wyparcia papierowego dziennika przez elektroniczny, instalowany na szkolnym serwerze, może na razie wydawać się zbyt śmiała, ale warto zauważyć, że to rozwiązanie może być przełomem w dziedzinie edukacji.

Dotychczas dyrektorzy szkół musieli przechowywać arkusze ocen w specjalnych szafach archiwalnych przez 50 lat! Nie tylko zajmowało to bardzo dużo miejsca, ale było również kłopotliwe i niewygodne. Dziś nastąpił przełom. Elektroniczny dziennik jest zapisywany i przechowywany na nośniku elektronicznym - zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca od swojego poprzednika - ok. 2 MB. Po zatwierdzeniu i podpisaniu elektronicznym podpisem, wygenerowany dziennik ma postać wydruku PDF lub zbioru danych w postaci XML.

Przykładem takiego rozwiązania są e-dzienniki.net, które istnieją już na rynku od 2003 roku.

Zgodnie z założeniami i zapewnieniami autorów oprogramowania, produkt ma ułatwić pracę nauczycielowi i pozwolić rodzicowi, na bieżąco, przez całą dobę, kontrolować postępy w nauce swojego dziecka. Został zaprojektowany i stworzony tak, by każdy mógł się nim intuicyjnie posługiwać. Ponadto posiada wiele zabezpieczeń, które chronią dostępu do danych przed niepożądanymi osobami. W tym celu autorzy wykorzystali obecnie najbezpieczniejszy algorytm AES.porównywarka ofert grupowych elektroniczny dziennik przedszkola dziennik elektroniczny marketing sms proweb